Europejska Agencja Kosmiczna wraz z Brokerami ESA w Polsce zaprasza na kolejną edycję wydarzenia łączącego sektor kosmiczny z pozostałymi branżami.
Space Connect MeetUP to cykliczne spotkanie w różnych miastach w Polsce, które daje możliwość poznania innowacji opracowywanych na potrzeby sektora kosmicznego. Kierujemy je przede wszystkim do przedstawicieli firm i dojrzałych startupów, którzy myślą o wdrożeniu nowych technologii lub usprawnieniu procesów technologicznych. Ale również zachęcamy naukowców, wynalazców i studentów do udziału i poznania możliwości rozwoju projektów na pograniczu sektora kosmicznego.
Jeśli:
to SPACE CONNECT MeetUP jest właśnie dla Ciebie.
Agenda SPACE CONNECT MeetUP
09:00 Otwarcie, rejestracja, poranna kawa
09:30 Przywitanie uczestników
Paweł Kwiatkowski, Consulting Manager, ABGi Poland
dr inż. Sławomir Ziółkowski, Prodziekan ds. Studenckich, WZ AGH
09:35 Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) [tbc]
09:45 Finansowanie innowacji ze środków ESA w ramach działań ESA Broker
Jarosław Chojnacki, ESA Technology Broker, Krakowski Park Technologiczny
09:55 Wykorzystywanie zasobów sektora kosmicznego do zwiększania potencjału biznesowego przedsiębiorstw w ramach programu ESA BASS
Wojciech Adamiak, ESA Application Ambassador, ABGi Poland
10:00 ESA BIC Poland – wynieś startup na orbitę sukcesu
Michał Chwieduk, kierownik ESA BIC Poland
10:10 ESA BIC Startup Green Haven
10:20 ESA BIC Startup KOTA
10:30 Laboratorium ESA PHI-LAB uruchamia wsparcie dla sektora kosmicznego
dr inż. Marek Kraft, Politechnika Poznańska
10:40 Superkomputery dla biznesu: Jak Fortissimo Plus wspiera innowacje
Patrycja Dąbrowska, ACK Cyfronet AGH
10:50 High Performance Computing (HPC) w przemyśle
Łukasz Flis, kierownik działu oprogramowania HPC, ACK Cyfronet AGH
———————————————————————
11:00 Przerwa kawowa
———————————————————————
11:20 Przetwarzanie danych na orbicie
Helena Milevych – Head of Products, KP LABS
11:35 Projekty kosmiczne w Instytucie Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej
dr inż. Marek Kraft, Politechnika Poznańska
11:50 Misja MXene na stację kosmiczną ISS – nowoczesne nanomateriały
Wojciech Guziewicz, AGH
12:05 Czujnik czystości mikrobiologicznej dla środowisk ekstremalnych
dr Agata Kołodziejczyk, AGH
12:20 Studencki satelita HYPE – jak młodzi inżynierowie podbijają kosmos
Filip Tomczyk, Jakub Kopeć – koordynatorzy techniczny projektu
12:35 Czy Wisława Szymborska Poleciałaby w Kosmos?
Bartłomiej Wojciechowski, Business Development Manager, DPS Software
———————————————————————
12:50 Przerwa
———————————————————————
13:20 Spółki Deep-Tech-Space na uczelni: Własność intelektualna, korzyści i warunki skutecznej współpracy, na przykładzie AGH i SpaceForm.
Justyna Topolska, Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH
Krzysztof Fryzowicz, Spaceform
13:35 Chmura, dane i serwisy – jak CloudFerro wspiera europejską suwerenność cyfrową.
Patryk Grzybowski, CloudFerro
13:45 KONKURS Space.Connect – Kosmiczne Technologie, DEMODAY – prezentacje wybranych projektów [poznaj inspirujące pomysły na transfery technologiczne]
14:30 MATCHMAKING startupów, innowatorów, naukowców, firm, inwestorów
15:30 Zakończenie
Weź udział w matchmakingu!
W ramach matchmakingu będziesz miał możliwość spotkać się z przedstawicielami firm kosmicznych, wymienić się pomysłami i kontaktami. To będzie dobry moment, aby móc przekonać się, czy dane rozwiązanie z sektora kosmicznego mogą pomóc usprawnić procesy w Twojej firmie.
Wydarzenie matchmakingowe w ramach Space.Connect.MeetUP daje możliwość znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych z sektora kosmicznego. Jeśli szukasz przyszłych partnerów projektowych lub konkretnych produktów lub usług dla swojej organizacji, to jest to czas dla Ciebie.
Konferencja odbędzie się za:
Miejsce konferencji
Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica
ul. Gramatyka 10
30-067 Kraków
Firmy biorące udział w matchmakingu
Polska Agencja Kosmiczna (POLSA)
Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) jest agencją wykonawczą MRiT, powołaną w 2014 r. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez realizację priorytetów Polskiej Strategii Kosmicznej. POLSA współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Odpowiada za promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i za granicą. POLSA prowadzi również działania związane z informacją i edukacją nt. wykorzystania technologii satelitarnych (m.in. nawigacji, obserwacji i komunikacji) w gospodarce, administracji i w życiu codziennym.
ESA Ambassador
ESA Ambasador udziela bezpłatnego wsparcia na wstępnych etapach przygotowywania wniosku.
W ramach programu BASS oferuje finansowanie firmom z dowolnego sektora na realizację innowacyjnych projektów o charakterze biznesowym, które wykorzystują co najmniej jedną technologię satelitarną:
ESA Broker
Głównym celem działań Brokerów Technologii ESA jest pomoc w rozwiązywaniu wyzwań przemysłowych przy użyciu innowacyjnych technologii kosmicznych.
ESA BIC
Celem ESA BIC Poland jest stworzenie i wzmocnienie społeczności odnoszących sukcesy start-upów związanych z branżą kosmiczną w Polsce poprzez wsparcie 35 inkubowanych firm w ciągu 5 lat w ramach programu ESA BIC. ESA BIC Poland działa w dwóch lokalizacjach – w Warszawie i Rzeszowie. Oddział w Warszawie wspierał 5 start-upów rocznie, natomiast oddział w Rzeszowie 2 start-upy rocznie.
ESA PHI-LAB
ESA Phi-lab to inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), której celem jest przyspieszenie innowacji w dziedzinie obserwacji Ziemi poprzez wykorzystanie przełomowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), przetwarzanie danych na orbicie, obliczenia kwantowe i neuromorficzne. Φ-lab wspiera cały cykl innowacji — od pomysłów koncepcyjnych po wdrożenia rynkowe — poprzez programy takie jak InCubed, oferując finansowanie, wsparcie techniczne i biznesowe.
KP Labs
KP Labs Sp. z o.o. to polska firma z sektora New Space, założona w 2016 roku w Gliwicach przez inżynierów i naukowców związanych z Politechniką Śląską. Specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu kosmicznego, łącząc sztuczną inteligencję, przetwarzanie danych na orbicie i projektowanie elektroniki.
Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
ACK Cyfronet AGH jest od lat operatorem najszybszych superkomputerów w Polsce, wielokrotnie notowanych na światowej liście TOP500, a także systemów składowania danych o bardzo dużej pojemności. Dysponuje trzema centrami danych, własną siecią światłowodową oraz zapleczem technicznym, personelem i kompetencjami pozwalającymi na działanie 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Centrum pełni rolę administratora sieci MAN w Krakowie i jest ważnym węzłem sieci akademickiej PIONIER, która jest połączona z europejską siecią GÉANT.
Centrum współpracuje również z MŚP i dużymi firmami, aby umożliwić efektywne wdrażanie HPC (High Performance Computing) i AI (Artifficial Intelligence) w logistyce, medycynie, przetwarzaniu obrazów satelitarnych, CFD, badaniach nad lekami i przemyśle motoryzacyjnym.
Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH
Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH (CWiTT AGH) to jednostka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, której celem jest wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych oraz rozwijanie współpracy pomiędzy nauką a biznesem.
DPS Software
DPS Software Sp. z o.o. to jedna z wiodących firm w Polsce specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/ERP. Firma świadczy usługi wdrożeniowe, szkoleniowe oraz programistyczne, dostosowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb klientów.
Centrum Transferu Technologii Kosmicznych AGH
Centrum koncentruje się na rozwoju technologii kosmicznych oraz wspieraniu współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i przemysłem z sektora kosmicznym. Zajmuje się badaniami, edukacją kosmiczną, a także koordynuje projekt UNIVERSEH z ramienia AGH.
SatLab AGH
SatLab AGH to studenckie koło naukowe działające przy Centrum Technologii Kosmicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zespół tworzą pasjonaci inżynierii kosmicznej, których celem jest rozwijanie technologii satelitarnych oraz promowanie edukacji kosmicznej w Polsce.
Zapisz się do naszego newslettera.
Bądź na bieżąco i nie przegap okazji biznesowych.
KP Labs
KP Labs Sp. z o.o. to polska firma z sektora New Space, założona w 2016 roku w Gliwicach przez inżynierów i naukowców związanych z Politechniką Śląską. Specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu kosmicznego, łącząc sztuczną inteligencję, przetwarzanie danych na orbicie i projektowanie elektroniki.