Space Connect Meetup Kraków / ESA BROKER

Europejska Agencja Kosmiczna wraz z Brokerami ESA w Polsce zaprasza na kolejną edycję wydarzenia łączącego sektor kosmiczny z pozostałymi branżami.

Space Connect MeetUP to cykliczne spotkanie w różnych miastach w Polsce, które daje możliwość poznania innowacji opracowywanych na potrzeby sektora kosmicznego. Kierujemy je przede wszystkim do przedstawicieli firm i dojrzałych startupów, którzy myślą o wdrożeniu nowych technologii lub usprawnieniu procesów technologicznych. Ale również zachęcamy naukowców, wynalazców i studentów do udziału i poznania możliwości rozwoju projektów na pograniczu sektora kosmicznego.

Jeśli:

  • interesują Cię nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, które chciałbyś wprowadzić do swojego biznesu lub opracować nowe rozwiązanie,
  • chcesz poznać przedstawicieli z polskiego sektora kosmicznego,
  • poznać możliwości finansowania projektów jakie oferuje Europejska Agencja Kosmiczna, Brokerzy ESA, ESA BIC, ESA Phi-Lab,
  • zapoznać się z pomysłami na transfery technologiczne prezentowane przez firmy i zespoły,

to SPACE CONNECT MeetUP jest właśnie dla Ciebie.

Agenda SPACE CONNECT MeetUP

09:00 Otwarcie, rejestracja, poranna kawa

09:30 Przywitanie uczestników
Paweł Kwiatkowski, Consulting Manager, ABGi Poland
dr inż. Sławomir Ziółkowski, Prodziekan ds. Studenckich, WZ AGH

09:35 Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) [tbc]

09:45 Finansowanie innowacji ze środków ESA w ramach działań ESA Broker
Jarosław Chojnacki, ESA Technology Broker, Krakowski Park Technologiczny

09:55 Wykorzystywanie zasobów sektora kosmicznego do zwiększania potencjału biznesowego przedsiębiorstw w ramach programu ESA BASS

Wojciech Adamiak, ESA Application Ambassador, ABGi Poland

10:00 ESA BIC Poland – wynieś startup na orbitę sukcesu
Michał Chwieduk, kierownik ESA BIC Poland

10:10 ESA BIC Startup Green Haven

Rafał Grabiński, GreenHaven

10:20 ESA BIC Startup KOTA

dr Joanna Jurga, KOTA

10:30 Laboratorium ESA PHI-LAB uruchamia wsparcie dla sektora kosmicznego
dr inż. Marek Kraft, Politechnika Poznańska

10:40 Superkomputery dla biznesu: Jak Fortissimo Plus wspiera innowacje
Patrycja Dąbrowska, ACK Cyfronet AGH

10:50 High Performance Computing (HPC) w przemyśle
Łukasz Flis, kierownik działu oprogramowania HPC, ACK Cyfronet AGH
———————————————————————
11:00 Przerwa kawowa
———————————————————————

11:20 Przetwarzanie danych na orbicie

Helena Milevych – Head of Products, KP LABS

11:35 Projekty kosmiczne w Instytucie Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej
dr inż. Marek Kraft, Politechnika Poznańska

11:50 Misja MXene na stację kosmiczną ISS – nowoczesne nanomateriały
Wojciech Guziewicz, AGH

12:05 Czujnik czystości mikrobiologicznej dla środowisk ekstremalnych
dr Agata Kołodziejczyk, AGH

12:20 Studencki satelita HYPE – jak młodzi inżynierowie podbijają kosmos
Filip Tomczyk, Jakub Kopeć – koordynatorzy techniczny projektu

12:35 Czy Wisława Szymborska Poleciałaby w Kosmos?

Bartłomiej Wojciechowski, Business Development Manager, DPS Software

———————————————————————
12:50 Przerwa
———————————————————————

13:20 Spółki Deep-Tech-Space na uczelni: Własność intelektualna, korzyści i warunki skutecznej współpracy, na przykładzie AGH i SpaceForm.
Justyna Topolska, Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH

Krzysztof Fryzowicz, Spaceform

13:35 Chmura, dane i serwisy – jak CloudFerro wspiera europejską suwerenność cyfrową.

Patryk Grzybowski, CloudFerro

13:45 KONKURS Space.Connect – Kosmiczne Technologie, DEMODAY – prezentacje wybranych projektów [poznaj inspirujące pomysły na transfery technologiczne]

14:30 MATCHMAKING startupów, innowatorów, naukowców, firm, inwestorów

15:30 Zakończenie

Weź udział w matchmakingu!

W ramach matchmakingu będziesz miał możliwość spotkać się z przedstawicielami firm kosmicznych, wymienić się pomysłami i kontaktami. To będzie dobry moment, aby móc przekonać się, czy dane rozwiązanie z sektora kosmicznego mogą pomóc usprawnić procesy w Twojej firmie.

Wydarzenie matchmakingowe w ramach Space.Connect.MeetUP daje możliwość znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych z sektora kosmicznego. Jeśli szukasz przyszłych partnerów projektowych lub konkretnych produktów lub usług dla swojej organizacji, to jest to czas dla Ciebie.

Konferencja odbędzie się za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Miejsce konferencji

Wydział Zarządzania D-14

Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica

ul. Gramatyka 10
30-067 Kraków

Partner Strategiczny

Partnerzy wydarzenia

Firmy biorące udział w matchmakingu

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA)

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) jest agencją wykonawczą MRiT, powołaną w 2014 r. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez realizację priorytetów Polskiej Strategii Kosmicznej. POLSA współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Odpowiada za promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i za granicą. POLSA prowadzi również działania związane z  informacją i edukacją nt. wykorzystania technologii satelitarnych (m.in. nawigacji, obserwacji i komunikacji) w gospodarce, administracji i w życiu codziennym.

https://polsa.gov.pl/

ESA Ambassador

ESA Ambasador udziela bezpłatnego wsparcia na wstępnych etapach przygotowywania wniosku. 

W ramach programu BASS oferuje finansowanie firmom z dowolnego sektora na realizację innowacyjnych projektów o charakterze biznesowym, które wykorzystują co najmniej jedną technologię satelitarną:

  • satelitarne dane obrazowe
  • satelitarne dane nawigacyjne
  • telekomunikację satelitarną

https://esaambasador.pl/

ESA Broker

Głównym celem działań Brokerów Technologii ESA jest pomoc w rozwiązywaniu wyzwań przemysłowych przy użyciu innowacyjnych technologii kosmicznych.

https://esabroker.pl/

ESA BIC

Celem ESA BIC Poland jest stworzenie i wzmocnienie społeczności odnoszących sukcesy start-upów związanych z branżą kosmiczną w Polsce poprzez wsparcie 35 inkubowanych firm w ciągu 5 lat w ramach programu ESA BIC. ESA BIC Poland działa w dwóch lokalizacjach – w Warszawie i Rzeszowie. Oddział w Warszawie wspierał 5 start-upów rocznie, natomiast oddział w Rzeszowie 2 start-upy rocznie.

https://esabic.pl/about/

ESA PHI-LAB

ESA Phi-lab to inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), której celem jest przyspieszenie innowacji w dziedzinie obserwacji Ziemi poprzez wykorzystanie przełomowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), przetwarzanie danych na orbicie, obliczenia kwantowe i neuromorficzne. Φ-lab wspiera cały cykl innowacji — od pomysłów koncepcyjnych po wdrożenia rynkowe — poprzez programy takie jak InCubed, oferując finansowanie, wsparcie techniczne i biznesowe. 

https://esaphilab.pl/

KP Labs

KP Labs Sp. z o.o. to polska firma z sektora New Space, założona w 2016 roku w Gliwicach przez inżynierów i naukowców związanych z Politechniką Śląską. Specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu kosmicznego, łącząc sztuczną inteligencję, przetwarzanie danych na orbicie i projektowanie elektroniki.

https://www.kplabs.space/

Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH

ACK Cyfronet AGH jest od lat operatorem najszybszych superkomputerów w Polsce, wielokrotnie notowanych na światowej liście TOP500, a także systemów składowania danych o bardzo dużej pojemności. Dysponuje trzema centrami danych, własną siecią światłowodową oraz zapleczem technicznym, personelem i kompetencjami pozwalającymi na działanie 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Centrum pełni rolę administratora sieci MAN w Krakowie i jest ważnym węzłem sieci akademickiej PIONIER, która jest połączona z europejską siecią GÉANT.

Centrum współpracuje również z MŚP i dużymi firmami, aby umożliwić efektywne wdrażanie HPC (High Performance Computing) i AI (Artifficial Intelligence) w logistyce, medycynie, przetwarzaniu obrazów satelitarnych, CFD, badaniach nad lekami i przemyśle motoryzacyjnym.

https://www.cyfronet.pl/

Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH

Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH (CWiTT AGH) to jednostka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, której celem jest wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych oraz rozwijanie współpracy pomiędzy nauką a biznesem.

https://cwitt.agh.edu.pl/​

DPS Software

DPS Software Sp. z o.o. to jedna z wiodących firm w Polsce specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/ERP. Firma świadczy usługi wdrożeniowe, szkoleniowe oraz programistyczne, dostosowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb klientów.

https://dps-software.pl/

Centrum Transferu Technologii Kosmicznych AGH

Centrum koncentruje się na rozwoju technologii kosmicznych oraz wspieraniu współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i przemysłem z sektora kosmicznym. Zajmuje się badaniami, edukacją kosmiczną, a także koordynuje projekt UNIVERSEH z ramienia AGH.

https://ctk.agh.edu.pl/

SatLab AGH

SatLab AGH to studenckie koło naukowe działające przy Centrum Technologii Kosmicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zespół tworzą pasjonaci inżynierii kosmicznej, których celem jest rozwijanie technologii satelitarnych oraz promowanie edukacji kosmicznej w Polsce.​

https://satlab.agh.edu.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Bądź na bieżąco i nie przegap okazji biznesowych.

KP Labs

KP Labs Sp. z o.o. to polska firma z sektora New Space, założona w 2016 roku w Gliwicach przez inżynierów i naukowców związanych z Politechniką Śląską. Specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu kosmicznego, łącząc sztuczną inteligencję, przetwarzanie danych na orbicie i projektowanie elektroniki.

https://www.kplabs.space/