ESA konkurs transfer technologii z sektora kosmicznego - innowacje Polska
Konkurs ESA TT Competition adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw, startupów, studentów, doktorantów oraz osób fizycznych, działających poza sektorem kosmicznym.

W ramach ESA TT Competition zmierz się z wyzwaniami i zaprezentuj swój pomysł na komercyjne użycie, w innych sektorach niż kosmiczny, patentu lub software’u należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej lub opisz zastosowanie rozwiązania dotyczącego technologii wskazanej przez przedstawicieli polskiego sektora kosmicznego.

Wyzwania konkursu ESA Technology Transfer

Patenty i oprogramowanie ESA

Wybierz interesujący Cię patent z listy dostępnych patentów i oprogramowania ESA i zaproponuj swój pomysł na jego komercyjne użycie. Opisz sposób w jaki proponujesz wykorzystać patent lub oprogramowanie udostępnione przez ESA. Wpisz jaki może mieć wpływ na przemysł, rynek lub społeczeństwo. Opisz w jaki sposób widzisz wykonanie techniczne. Oraz jak możesz rozwinąć swoją technologię, produkt, rozwiązanie przy użyciu wybranego patentu lub oprogramowania.
(Plik XLS)

Polskie technologie

Wybierz interesującą Cię technologię zaprezentowaną przez przedstawiciela polskiego sektora kosmicznego i zaproponuj swój pomysł na jego komercyjne użycie. Opisz sposób w jaki proponujesz wykorzystać rozwiązanie wskazane przez przedstawicieli sektora kosmicznego. Wpisz jaki może mieć wpływ na przemysł, rynek lub społeczeństwo. Opisz w jaki sposób widzisz wykonanie techniczne. Oraz jak możesz rozwinąć swoją technologię, produkt, rozwiązanie przy użyciu wybranego patentu.

Europejskie technologie

Możesz użyć dowolnej technologii, która została opracowana na potrzeby sektora kosmicznego w krajach członkowskich ESA, ale wówczas należy samodzielnie zweryfikować czy właściciel technologii dopuszcza możliwość transferu wybranej technologii, na jakich zasadach, kto odpowiada za ewentualną współpracę przy komercjalizacji i do czego technologia została opracowana na potrzeby kosmosu.

Przykładowe technologie:

Już teraz zapraszamy na wydarzenie SPACE.CONNECT ESA TECHNOLOGY TRANSFER, które odbędzie się 7 grudnia w Warszawie podczas którego ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Zapisz się i sprawdź szczegóły.

Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji lub chciałbyś bezpośrednio porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za patenty, software lub technologie z polskiego rynku, skontaktuj się z nami pod adresem email kontakt@esabroker.pl, a my postaramy się Tobie w tym pomóc.

Nagrody

Dla firm spoza sektora kosmicznego

2 x 10000 EUR

Dwie nagrody po 10,000 EUR za najlepsze propozycje transferu technologii w firmach spoza branży kosmicznej.

2 x 5000 EUR

Dwie nagrody po 5,000 EUR za najlepsze propozycje transferu technologii przedstawione przez Zespoły (spółki przyszłości, spin-off, spin-in).

Dla firm z sektora kosmicznego

Do 5000 EUR

Zaproponuj swoją technologię i włącz się w proces przygotowania opisów technologicznych projektów gotowych do transferu. Twoje rozwiązanie okaże się jednym ze zwycięskich?

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Pobierz formularz konkursowy – kliknij przycisk po prawo.
  2. Wypełniony formularz prześlij w formacie pdf na adres email kontakt@esabroker.pl do dnia 20 listopada 2023 do godziny 12:00 w południe.
  3. Czekaj na potwierdzenie uczestnictwa w konkursie do dnia 20 listopada 2023 do północy.

Tutaj dostępny jest Regulamin konkursu ESA Technology Transfer Competition

Już teraz zapraszamy na wydarzenie SPACE.CONNECT ESA TECHNOLOGY TRANSFER, które odbędzie się 7 grudnia w Warszawie. Zapisz się i sprawdź szczegół.

Wspierają nas

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Bądź na bieżąco i nie przegap okazji biznesowych.