Wykorzystaj patenty i oprogramowanie Europejskiej Agencji Kosmicznej

Czy wiesz, że Europejska Agencja Kosmiczna (European Space Agency – ESA) udostępnia swoje patenty oraz oprogramowanie do komercyjnego wykorzystania przez firmy i organizacje państw członkowskich ESA? Polska należy do ESA od 2012 roku, więc Twoja firma może skorzystać z tego bogactwa wiedzy.

Brokerzy technologii ESA przygotowali listę patentów i oprogramowania. Dostępna jest ona tutaj jako plik XLS:

Kliknij tutaj aby pobrać listę patentów

Wybierz interesujący Cię patent z listy dostępnych patentów i oprogramowania ESA i zaproponuj swój pomysł na jego komercyjne użycie. Opisz sposób w jaki proponujesz wykorzystać patent lub oprogramowanie udostępnione przez ESA. Opisz jaki może mieć wpływ na przemysł, rynek lub społeczeństwo. Napisz w jaki sposób widzisz wykonanie techniczne oraz jak możesz rozwinąć swoją technologię, produkt, rozwiązanie przy użyciu wybranego patentu lub oprogramowania.

Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji lub chciałbyś bezpośrednio porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za patenty, software lub technologie z polskiego rynku, skontaktuj się z nami pod adresem email kontakt@esabroker.pl, a my postaramy się Tobie w tym pomóc.

Możesz także tych patentów użyć w konkursie ESA i wygrać nagrody – szczegóły tutaj.