Wykorzystaj europejskie technologie kosmiczne do rozwoju swojej firmy

Możesz użyć dowolnej technologii, która została opracowana na potrzeby sektora kosmicznego w krajach członkowskich ESA, ale wówczas należy samodzielnie zweryfikować czy właściciel technologii dopuszcza możliwość transferu wybranej technologii, na jakich zasadach, kto odpowiada za ewentualną współpracę przy komercjalizacji i do czego technologia została opracowana na potrzeby kosmosu.

Urządzenia biosensoryczne do treningu mózgu

Mindrove to urządzenia biosensoryczne do treningu mózgu kandydatów na astronautów wspomagane sztuczną inteligencją. Podstawowy system neurofeedbacku składa się z dwóch głównych elementów: urządzenia wykrywającego mózg i oprogramowania, wspieranego przez sztuczną inteligencję. Dostarczają one informacji zwrotnych i statystyk dotyczących użytkownika aktywności mózgu, pomagając im osiągnąć lepszą sprawność umysłową i wejść w pożądany stan umysłu. Na podstawie danych wspiera użytkowników różnymi programami szkoleniowymi.

Kliknij tutaj – zobacz więcej informacji o technologii Mindrove.

Dozymetr promieniowania RadNano™

RadNano™ to niewielki elektroniczny moduł dozymetru, zoptymalizowany pod kątem małych rozmiarów i zużycia energii. Przyrządy te wykorzystują elementy półprzewodnikową technologię wykrywania i pomiaru promieniowania jonizującego, które dociera do elektroniki, w tym promieniowanie gamma, rentgenowskie i wysokoenergetyczne promieniowanie protonowe.
RadNano jest całkowicie wolny od jakichkolwiek materiałów niebezpiecznych i został do tego zaprojektowany z łatwo dopasowującą się modułowością do dowolnego systemu elektronicznego. Taki dozymetr może być przydatny do wielu celów, wszędzie tam, gdzie ważna jest dozymetria promieniowania. Zastosowania mogą obejmować misje kosmiczne, eksperymenty naukowe, energię jądrową badania, zastosowania przemysłowe i wiele innych

Kliknij tutaj – zobacz szczegółowy opis technologii RadNano

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji lub chciałbyś bezpośrednio porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za patenty, software lub technologie z polskiego rynku, skontaktuj się z nami pod adresem email kontakt@esabroker.pl, a my postaramy się Tobie w tym pomóc.

Możesz także tych technologii użyć w konkursie ESA i wygrać nagrody – szczegóły tutaj.