Nowy program dla startupów – CERN Venture Connect

ESA Space Solutions Portugal organizuje seminarium internetowe „CERN Venture Connect – CERN’s New Startup Program” we współpracy z CERN – Europejską Organizacją Badań Jądrowych, które odbędzie się 19 października 2023 r. o godzinie 15:00 CEST. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i potrwa godzinę. Możesz zarejestrować się tutaj.

Program CERN Venture Connect (CVC) to inicjatywa, która ma na celu zrewolucjonizować transfer technologii z instytucji badawczych. CVC oferuje startupom uprzywilejowany dostęp do technologii i know-how CERN, udostępniając bezpłatne prototypy, gdy tylko jest to możliwe. Zawiera także umowy licencyjne i ułatwia powiązania z kapitałem wysokiego ryzyka. Jednym z innowacyjnych aspektów CVC jest model licencjonowania, który nakłada 2% stawkę tantiem na sprzedaż tylko wtedy, gdy osiągnie ona 20000 CHF. Oznacza to, że w idealnym przypadku start-upy powinny generować sprzedaż na poziomie 1 miliona CHF, zanim zostaną naliczone jakiekolwiek opłaty licencyjne, co czyni program atrakcyjną propozycją.

Webinar poprowadzi Ash Ravikumar, czołowa postać w dziedzinie przedsiębiorczości technologicznej. Od czasu dołączenia do Grupy Transferu Wiedzy CERN w sierpniu 2019 r. jako specjalista ds. rozwoju biznesu Ash Ravikumar odegrał kluczową rolę w zarządzaniu wszystkimi działaniami przedsiębiorczymi w CERN. Ash Ravikumar ma szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu i komercjalizacji na uniwersytetach w USA i Australii, a także pracował w Indiach. Uzyskał tytuł magistra inżynierii elektrycznej i przedsiębiorczości na Uniwersytecie Południowej Florydy.