Dołącz do ESA Φ-lab Polska

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, ogłosi przetarg na realizację i zarządzanie ESA Φ-Lab w Polsce. Ta działalność wpisuje się w element INNOVATE programu ESA ScaleUp. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy do udziału w webinarze, który odbędzie się online 28 marca, od 14:00 do 15:00.

Φ-Laby mają na celu zniwelowanie luki między światem badawczym a komercyjnym oraz skierowanie wysiłków badawczych w kierunku opracowania konkretnych zastosowań/produktów i rozwiązań, oferując polskiemu przemysłowi dostęp do:

  • centrum łączącego w sobie ekspertyzę handlową i techniczną, doskonałość badawczą oraz światowej klasy obiekty;
  • wsparcie finansowe dla polskiego przemysłu, w tym dla przedsiębiorstw i startupów, ale także zespołów badawczych z uniwersytetów i ośrodków badawczych, w celu realizacji działań badawczych w celu potencjalnych zastosowań, produktów i rozwiązań komercyjnych;
  • współpracę między przemysłem a badaczami światowej klasy, gdzie badania o wysokim potencjale mogą odpowiadać na strategiczne potrzeby rynkowe, oraz odwrotnie, w celu stworzenia pętli sprzężenia zwrotnego dla komercyjnej innowacji.

W celu zainteresowania tą inicjatywą, ESA organizuje wirtualną sesję informacyjną dla potencjalnych oferentów w Polsce w czwartek, 28 marca, od 14:00 do 15:00, podczas której panel ekspertów z przedstawicielami ESA i Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawi wspólne podejścia do działań ESA Φ-Lab oraz możliwości dla Polski. Podczas webinaru poruszane będą również elementy programu ScaleUp ESA.

Wydarzenie jest otwarte dla podmiotów zarejestrowanych w Polsce. Zainteresowane strony proszone są o rejestrację za pomocą tego linku.