pexels-photo-23763.jpg

Europejska Agencja Kosmiczna wraz z Brokerami ESA w Polsce zaprasza na nowe wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. Konferencja Space.Connect daje możliwość poznania innowacji opracowywanych na potrzeby sektora kosmicznego. Kierujemy je przede wszystkim do przedstawicieli firm i startupów, którzy myślą o wdrożeniu nowych technologii lub usprawnieniu procesów technologicznych.

Jeśli:

  • interesują Cię nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, które chciałbyś wprowadzić do swojego biznesu lub opracować nowe rozwiązanie;
  • chcesz poznać przedstawicieli z polskiego sektora kosmicznego;
  • poznać możliwości finansowania projektów jakie oferuje Europejska Agencja Kosmiczna, Brokerzy ESA oraz ESA BIC;
  • zapoznać się z pomysłami na transfery technologiczne prezentowane przez firmy i zespoły,

to konferencja SPACE.CONNECT jest właśnie dla Ciebie.

Agenda konferencji

  • 09:00 – 09:30 Rejestracja
  • 09:30 – 09:35 Przywitanie Gości (Paweł Kwiatkowski, ESA Broker, Absiskey)
  • 09:35 – 10:00 Finanse na kosmiczne pomysły (Kinga Gruszecka, POLSA)
  • 10:00 – 10:25 Technology transfer and patents from ESA (Mercedes Sanchez Alvarez, ESA)
  • 10:25 – 10:50 How to submit your technology idea to ESA (Leopold Summerer, ESA)
  • 10:50 – 11:15 Jak pozyskać finansowanie na wdrożenie innowacji z sektora kosmicznego (Jarosław Chojnacki, ESA Broker, KPT)
  • 11:15 – 12:10 Prezentacje rozwiązań w Konkursie ESA TTC
  • 12:10 – 12:40 Przerwa kawowa
  • 12:40 – 13:10 Prezentacje polskich firm z sektora kosmicznego (ITTI, PIAP Space, WiRan, AROBS)
  • 13:10 – 13:50 Prezentacja ESA BIC PL oraz startupów
  • 13:50 – 14:10 Wyniki konkursu ESA TTC oraz wręczenie nagród
  • 14.10 Zakończenie oficjalnej części konferencji

 

  • 15.00 – 17.00 Matchmaking (dla zarejestrowanych)

Weź udział w matchmakingu!

W ramach matchmakingu będziesz miał możliwość spotkać się z przedstawicielami firm kosmicznych, wymienić się pomysłami i kontaktami. To będzie dobry moment, aby móc przekonać się, czy dane rozwiązanie z sektora kosmicznego mogą pomóc usprawnić procesy w Twojej firmie.

Wydarzenie matchmakingowe w ramach Space.Connect daje możliwość znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych z sektora kosmicznego. Jeśli szukasz przyszłych partnerów projektowych lub konkretnych produktów lub usług dla swojej organizacji, to jest to czas dla Ciebie. Matchmaking odbędzie się pod koniec eventu w ramach sesji matchmakingowej (15:00 – 17:00 CEST). Zarejestruj się na matchmaking i poproś o spotkania, aby zaplanować swoją sesję.

Zobacz z kim możesz porozmawiać w ramach tego wydarzenia. Zapoznaj się z firmami z polskiego sektora kosmicznego i zarezerwuj spotkanie.

Konferencja odbędzie się za:
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Miejsce konferencji

Brain Embassy

7 piętro, budynek Adgar Plaza One

ul. Postępu 15

02-676 Warszawa

Partnerzy wydarzenia

Firmy biorące udział w matchmakingu

PIAP Space realizuje projekty z obszaru kosmicznego na rynku krajowym, europejskim oraz współpracuje z podmiotami z innych regionów świata, w tym NASA. Firma specjalizuje się w następujących obszarach: robotyka kosmiczna oraz Mechanical Ground Support Equipment (MGSE).

Spółka rozwija technologie i produkty w dziedzinie robotyki kosmicznej na potrzeby serwisowania na orbicie i przyszłych misji In-Orbit Servicing, Assembly, Manufacturing (ISAM). PIAP Space w zakresie Robotycznych Systemów Orobitalnych opracował ramię robotyczne TITAN o 7 stopniach swobody oraz chwytaki, w tym chwytak LARIS (Launch Adapter Ring Interface System), chwytak wielofunkcyjny (Multipurpose Servicer Gripper) oraz 6-osiowy czujnik sił i momentów (Force Torque Sensor). Technologie firmy mogą przykładowo znaleźć zastosowanie w sektorze wodorowym i jądrowym.

Scanway Space to polsko-amerykańska spółka zajmująca się opracowywaniem zaawansowanych rozwiązań optycznych dla zastosowań w przestrzeni kosmicznej. Firma posiada ponad 7-letnie doświadczenie w branży kosmicznej i TRL 9 dla swoich rozwiązań. Scanway oferuje dwa rodzaje produktów: teleskopy optyczne do obserwacji Ziemi i systemy kamer do zastosowań kosmicznych, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową w dziedzinie optoelektroniki. Firma aktywnie dąży do transferu technologii, wykorzystując te same technologie do opracowywania systemów wizyjnych do kontroli jakości w produkcyjnych gałęziach przemysłu.

WiRan jest kompleksowym dostawcą rozwiązań związanych z technologiami RF. Z biurem projektowym hardware zlokalizowanym w Trójmieście podmiot wspiera europejskich klientów z różnych branż – m.in. kosmicznej, morskiej, kolejowej oraz IoT (LoRaWan, NB-IoT oraz LTE-M). Spółka działa jako biuro projektowe sprzętu i systemów elektronicznych, z bogatym doświadczeniem i głęboką wiedzą w zakresie projektowania RF i rozwiązań IoT.

WiRan jest firmą typu B2B świadczącą usługi badawczo-rozwojowe dla krajowych i międzynarodowych klientów z sektorów kosmicznego, morskiego, kolejowego, przemysłowego i IoT. Doświadczenie spółki obejmuje m.in. technologie radiowe i bezprzewodowe, tworzenie części elektronicznych, szybkie prototypowanie produktów, studia wykonalności, certyfikacje, testy EMC. Założony w 2002 r. WiRan jest biurem projektowym HW – wspierającym zróżnicowanych, również międzynarodowych klientów, począwszy od koncepcji, poprzez prototypowanie, a skończywszy na dostarczaniu wysokiej jakości urządzeń elektronicznych. Rozwiązania projektowe WiRan można znaleźć w kosmosie (moduły komunikacji satelitarnej), zamontowane w Trójmieście (systemy pomiaru jakości powietrza), jako rozwiązania WiFi w pociągach, a także w postaci rozwiązań antenowych stosowanych na statkach.

Tworzy otwartą platformę symulacyjną, wykorzystujący doświadczenia branży kosmicznej do modelowania złożonych systemów cyberfizycznych. Asynchronics zapewnia integratorom statków kosmicznych i producentom awioniki najlepsze w swojej klasie narzędzia do symulacji systemów, które wykorzystują dziesięciolecia doświadczenia w branży kosmicznej.

Zaprojektuj idealne moduły awioniki i zapewnij swoim klientom jednoznaczne cyfrowe bliźniaki opisujące interfejsy, protokoły TM/TC, maszyny stanów z dokładnością czasową i wiele więcej.

Zaprojektuj idealny statek kosmiczny, wybierając spośród tysięcy dostępnych gotowych modułów awioniki i pozwól naszemu cyfrowemu symulatorowi systemu bliźniaczego zapewnić ich płynną integrację.

Dzięki Asynchronics wiesz, że Twoje systemy działają zgodnie z przeznaczeniem, zanim je zbudujesz i po ich uruchomieniu. Budujemy ekosystem symulacji New Space jutra. Wymieniaj się darmowymi i premium modelami na rynku cyfrowych bliźniaków Asynchronics i dołącz do społeczności, która zrzesza producentów awioniki, ekspertów dziedzinowych i integratorów systemów.

Wykorzystujemy mikroalgi w samodzielnie zaprojektowanych produktach, aby wspierać przyszłość życia w kosmosie i na Ziemi. Bioprodukty można dostosować do zastosowań w załogowych misjach kosmicznych wymagających zrównoważonego i niezależnego od zasobów podejścia do rewitalizacji powietrza.

Extremo Technologies opracowuje system zamkniętej pętli, który może wspierać załogowe misje kosmiczne i promować zrównoważony rozwój naszej planety. Zdajemy sobie sprawę, że obecny kryzys klimatyczny i rosnąca emisja gazów cieplarnianych wymagają nowego spojrzenia na zarządzanie zasobami. Nasz produkt jest unikalnym rozwiązaniem zaprojektowanym dla przestrzeni kosmicznej i ekstremalnych środowisk – jest to bio-panel z alg, który może dostarczać tlen, usuwać dwutlenek węgla i przetwarzać odpady. Naszym celem jest nie tylko stworzenie systemu, który jest samowystarczalny i niezależny od zasobów, a także wspiera autonomię i gospodarkę o obiegu zamkniętym, ale także systemu, który pozytywnie wpływa na samopoczucie użytkowników.

ITTI jest firmą z branży informatycznej z ponad 25-letnim doświadczeniem. Misją firmy jest dostarczanie dedykowanego oprogramowania dla podmiotów z sektora prywatnego i publicznego. ITTI uczestniczy w projektach realizowanych na rzecz ESA oraz w międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych na rzecz EDA.

Specjalizacją ITTI a w szczególności działu SPACE są następujące kategorie: Space Situational Awareness (Near Earth Objects, Space Surveillance and Tracking, Space Weather), Ground Segment Support Software (Assembly, Integration, Testing), On-board data handling protocols (SpaceWire, SpaceFibre, TTE, TSE, CAN, TSN).

Firmę AROBS Polska tworzy dynamiczny i innowacyjny zespół specjalistów, który stoi w awangardzie najnowocześniejszych osiągnięć w branży kosmicznej. Koncentrując się na wysoce zaawansowanych obszarach, takich jak komunikacja kwantowa i optyczna, AROBS Polska zmienia przyszłość przestrzeni kosmicznej. Liczne partnerstwa z ESA, przemysłem europejskim i środowiskiem akademickim zapewniły, że rozwiązania przedsiębiorstwa są zgodne z rygorystycznymi wymaganiami i specyfikacjami określonymi dla każdego projektu. Doświadczenie spółki koncentruje się na opracowywaniu dedykowanych systemów elektronicznych, kodu FPGA i oprogramowania wbudowanego.

Obszary specjalizacji:
– Komunikacja optyczna i kwantowa
– Kontrolery instrumentów i mechanizmów
– Komputery pokładowe 
– Moduły pamięci flash

Astrotectonic (AstroTeq.ai) – start-up skupiający się na dostarczaniu społeczności i profesjonalistom najnowocześniejszych metod analitycznych do ujawniania natury trzęsień ziemi, a także na łączeniu pomiarów wielokanałowych umożliwiających monitorowanie aktywności sejsmicznej na zupełnie nowym poziomie.

Astroteq.ai rozwija innowacyjny system prognozowania trzęsień ziemi poprzez wykorzystanie algorytmów głębokiego uczenia maszynowego. Misją firmy jest zapewnienie terminowych i dokładnych prognoz trzęsień ziemi, co ostatecznie zrewolucjonizuje podejście do gotowości na trzęsienia ziemi i złagodzi ich katastrofalny wpływ na społeczeństwo.

Najnowocześniejsze podejście Astroteq.ai łączy analizę nowego kanału promieniowania kosmicznego jako prekursora trzęsienia ziemi z integracją danych pochodzących z satelity. Takie wielokanałowe podejście zwiększa precyzję i niezawodność systemu prognozowania trzęsień ziemi, ułatwiając w ten sposób proaktywne działania i reakcje na zdarzenia sejsmiczne.

Rozwija nowy sposób produkcji dla przemysłu kosmicznego z wykorzystaniem technologii druku 3D w środowisku kosmicznym.

W Orbital Matter chcemy stać się pierwszą firmą budowlaną w kosmosie. Pracujemy nad technologią druku 3D, która będzie wykorzystywana na orbicie oraz na Księżycu i Marsie do produkcji dużych elementów infrastruktury kosmicznej, np. ścian dla stacji kosmicznych, habitatów księżycowych i reflektorów SBSP. Naszym produktem na wczesnym etapie rozwoju jest system dla satelitów do 20 razy bardziej wydajny niż istniejące rozwiązania.

Skupia się na opracowywaniu autonomicznych rozwiązań stratosferycznych, stwarzających możliwości zarówno obserwacji Ziemi, jak i testów komponentów satelitów.

Supercluster to startup utworzony w inkubatorze ESA BIC Polska w celu produkcji systemów sterowania dla lateksowych balonów stratosferycznych. Świadczone usługi obejmują testowanie komponentów satelitów i Cubesatów w stratosferze, badania stratosferyczne, usługi marketingowe i obserwację Ziemi ze stratosfery.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Bądź na bieżąco i nie przegap okazji biznesowych.